Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kwiecień - Miesiąc Pamięci Narodowej

Kwiecień - Miesiąc Pamięci Narodowej jest okazją do przypomnienia wydarzeń w historii naszego narodu .

Narodowa pamięć jest dobrem najwyższym i mamy obowiązek pielęgnowania tego wszystkiego, co się zdarzyło i z czego wyrastamy.

W kwietniu uczniowie klas V na lekcjach języka polskiego zastanawiali się, co dla nich znaczy patriotyzm, rozmawiali o patriotyzmie na co dzień.

Dzieci pracowały indywidualnie i w grupach, tworzyły kalendarium historycznych wydarzeń, które miały miejsce w kwietniu na przestrzeni wieków.

Aktywny udział uczniów w dyskusjach podczas omawiania zagadnień zaowocował przygotowaniem mapy myśli oraz zredagowaniem krótkich pisemnych wypowiedzi, będących podsumowaniem cyklu lekcji.

Na zakończenie dzieci analizowały, a potem recytowały utwór Juliusza Słowackiego pt. ”W pamiętniku Zofii Bobrówny”.