Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Lekcja kaligrafii - klasa 5c

We wtorek 13 września 2022 r. uczniowie klasy 5c uczestniczyli w nietypowej lekcji przygotowanej przez pracownicę Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej. W sali muzeum przedstawiającej wnętrze dawnej klasy piątoklasiści brali udział w : „Lekcji kaligrafii”. Na początku dzieci obejrzały przybory szkolne jakich używano w szkołach przed kilkudziesięciu laty oraz dowiedziały się jak uczono się w dawnej szkole. Następnie uczniowie pisali piórami gęsimi i piórami w obsadkach maczanymi w kałamarzu z atramentem. Dzieci pełne wrażeń i z pamiątkami w postaci kart zapisanych gęsim piórem wróciły do współczesnej szkoły.

Media donoszą: czytanie jest ok! W akcji głośnego czytania uczestniczyła klasa 5c .

Media donoszą: czytanie jest ok! pod takim hasłem odbyła się w łódzkich bibliotekach akcja głośnego czytania dzieciom. Akcję zorganizowała Sekcja Edukacji Młodego Czytelnika działająca przy Zarządzie Łódzkim Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

W ambasadorów czytania wcielili się przedstawiciele łódzkich mediów. Dziennikarze przeczytali dzieciom fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa, a potem dzielnie odpowiadali na ich pytania.

Np. Czy dziennikarze lubią lody i jakie? Czy praca dziennikarza jest opłacalna? Czy boli ich czasami buzia od mówienia? Czy można wymyślić książkę bez wyobraźni? Jakie książki czytają? Gdzie można ich spotkać najczęściej poza pracą i domem?

Głośne czytanie dzieciom odbyło się w:

Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (fot. Jerzy Turant)

Było książkowo, radośnie, zaskakująco... W akcji udział wzięło ponad 340 dzieci z łódzkich szkół.